Kas kohv võib olla ka kasulik?

Kohviuba on tihti ülekohtuselt peetud tervist kahjustavaks – just, Sinu vanavanaisa ilmselt arvas, et kohv peatab laste kasvu või toob ilmtingimata kaasa südamehaigused. Viimased (teaduslikult tõestatud, nagu tihti üteldakse) uurimised on aga järeldanud vastupidist – pigem on kohv isegi Sulle kasulik.

Kohv paneb peo käima

Oled vahest tundnud, et pärast kohvi joomist on kuidagi palju rõõmsam tunne. Ei, Sul ei ole kruvid paigast. Teadusnohikud on järeldanud, et kohvi juues võib kasvada Sinu ajus dopamiini sisaldus, mille üks ülesanne on tagada ajus naudingute kujunemine. Lisaks on teadlased leidnud, et naised, kes tarbivad 4 tassi kohvi päevas põevad 20 protsenti väiksema tõenäosusega depressiooni.

Väheneb diabeedirisk

Just, joo kohvi ja tervis tuleb nagu müdinal. Mitmed teadusnohikud on jällegi välja selgitanud, et mida rohkem kohvi jood, seda suurema tõenäosusega sa tüüp 2 suhkruhaigusega elu jooksul kokku ei puutu (võrreldes nendega, kes kohvi ei joo)

Südamehaiguste risk väheneb

Ei meeldi südamehaigused? Kui jah, siis joo kohvi. Uurinud inimesed leidsid, et kui jood päevas nii ligikaudu 3 kuni 4 tassi kohvi, siis väheneb südamega seotud haigustesse haigestumise tõenäosus kokku 11 protsenti. Soovitame!

Kohv aitab hoida eemale vähkkasvajad

Kohv ja selle joogid ei ole muidu peetud anti-kantserogeenseks, kuid teadusinimesed on leidnud seose, et kohv aitab ära hoida kahte tüüpi vähkkasvajaid – maksa ja kolorektaalset, mis on ühtlasi ka pea kõige rohkem surmasi põhjustavad vähkkasvajad. Uuringud on järeldanud, et igal juhul on kohvijoojate risk vähkkasvajasse haigestuda 43 protsenti väiksem võrreldes nende omast, kes kohvi ei tarbi.

Just, jah, see mida otsid, kohv aitab suure tõenäosusega ka kaalu vähendada

Kohvis sisalduv kofeiin aitab Sind kahel viisil võitlemaks enda kehakaaluga: kofeiin tõstab ainevahetuse kiirust ning suurendab rasvhapete oksüdeerumist (sel põhjusel on tihti kofeiin lisatud ka igasugustele trennijookidele).

Hoolimata kõigest eelnevast ei ole siiski soovitav juua mitu (näiteks 4) tassi lattet või muid suure piimasisaldusega kohijooke. Pane tähele, et piim sisaldab suures koguses  aineid, mis kohvi mõju vähendavad või võivad seedimist pärssida (ära ehmu, kui Itaalias pärast õhtusööki kelner keeldub Sulle ühte cappuccinot serveerimast, kuna see võib põhjustada seedeprobleeme).